X

Milas Halı Yıkama

Milas halı yıkama konusunda bize danışın en temiz milas halı yıkayan firmayız. El dokuma halıların ve yün halıların bilinçsizce ve yanlış şekillerde yıkanması halılardaki doğal renkleri birbirine karıştırarak, koyu renkler ile açık renkler birbiri üzerinde renk bozulmalarına neden olur. Bu hata tecrübesiz halı yıkama şirketlerinin sıklıkla düştüğü bir hatadır. Özellikle pahalı ve kıymetli halılara verilen bu tip zararlar ile şirketler kendilerini kamunun gözünde erozyona uğratarak zamanla göz önünden siliniyorlar.

Fakat tüm bu halıda meydana gelen deformasyonlara rağmen, halılardaki renk bozulmalarını düzeltmek halıları %95 oranında eski haline getirmek mümkündür. Bunun için gerken doğru kimyasalları doğru tekniklerle kullanmaktır.

Halılar lekeyi emen ve temizlemesi zorlu ev eşyalardır. Birkaç tüyo ile basit lekelerden halılarınızı kurtarabilirsiniz:

Alkollü içki şampuanla daha inatçı lekeleri ise beyaz ispirtoyla itinayla siliniz.Ayakkabı boyası lekerni en iyi tiner temizler.

Çay,kahve lekesi: Şampuanlar büyük oranda bu lekeyi temizleyebilmektedir eğer çıkmazsa %15 amonyaklı su ile bu lekelerden kurtulabilirsiniz.Çikolata lekesi suya amonyak ilave edilerek temizlenebilir. Ardından şampuanla silip duruladığınızda lekeden tamamıyla kurtulacaksınız.Sakız lekesi: Önce kazımanız gerekmetedir ardından tinerle tamponlayıp siliniz.

Çimen lekesi zorlu bir lekedir, temizlemek için halıyı Beyaz ispirtoyla dikkatlice silmek gerekir.

crazyneco: